Szeroki wybór kompaktów i muszli WC

Choć wielu remontujących czy dopiero wyposażających łazienkę traktuje kompakty WC po macoszemu, warto poświecić czas na dobór odpowiedniej muszli. Choć może wydawać się, że sedes powinien jedynie dobrze pasować do wnętrza pod względem wyglądu równie ważne są wygoda i funkcjonalność.

Stojący czy wiszący?

To pytanie, na które odpowiedzieć sobie należy jeszcze przed przystąpieniem do planowania łazienki i przed ewentualnym wyborem sprzętu. Rodzaj muszli determinuje często sposób jej montażu i dalsze prace. W przypadku wyboru kompaktu wiszącego niezbędne jest znalezienie miejsca na obudowanie całego systemu spłuczki.
Dodatkowo dobrać należy odpowiedni przycisk oraz sam kształt i wysokość zawieszenia toalety.

Przede wszystkim… wygoda!

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na kompakt wc wiszący czy stojący ważne jest sprawdzenie muszli jeszcze w sklepie np. https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/umywalki-wc-kompakty-stelaze-deski/wc-kompakty-i-muszle-wc. Chodzi głównie o jej profil, wysokość zawieszenia czy szerokość. Wbrew pozorom spędzamy na toalecie sporo czasu. Tym bardziej ważnym jest dobranie takiego kompaktu, który będzie dna Nas wygodny.

Postaw na zestaw!

Zestaw WC to kolejna ze spraw, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze muszli. Chodzi o to, aby spłuczka (zwłaszcza niezabudowana) pasowała do samego kompaktu. Do tego dobrać należy samą deskę sedesową. Tu też czeka podjęcie kilku decyzji – z jakiego materiału ma być wykonam deska, jak powinna być zbudowana i w jaki sposób ma się opuszczać.
Coraz wygodniejszym i częściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup deski wolnoopadającej. Dzięki temu nie musimy za każdym razem pamiętać o dokładnym odłożeniu deski na muszlę, bo sedes powoli opadnie sam, nie powodując przy tym nadmiernego hałasu.
Niezależnie do tego na jakie rozwiązania się zdecydujmy pamiętać należy także o wyglądzie dopasowanym do charakteru samej łazienki. Kompakt WC jest integralną częścią pomieszczenia, co oznacza, że musi naprawdę dobrze korespondować z wnętrzem.
Nie warto przy tym wybierać dość oryginalnym wzorów, kształtów i kolorów. Pamietajmy, że im bardziej klasyczny i uniwersalny kształt tym kompakt przetrwa dłużej, bo nie będzie musiał być wymieniany przy każdym remoncie czy zmianie koncepcji.
Jeśli chodzi o kolor tu także warto wybrać coś sprawdzonego. Biel pasować będzie do praktycznie każdego wnętrza, niezależnie od tego czy płytki i terakota będą jednolite, we wzory czy nawet w intensywnych kolorach. Stonowany kolor deski, kompaktu i spłuczki sprawi, że nawet po remoncie nie będziemy zmuszeni inwestować w nową toaletę, tylko dlatego, że kolorystycznie przestała wpisywać się we wnętrze.
W sklepie Bricoman znajda Państwo szeroki wybór kompaktów i muszli WC. Sklep posiada w ofercie zarówno klasyczne sedesu, muszle wiszące i stojące, a także deski wolnoopadkace. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a na pewno znajda Państwo sprzęt, który odpowie wszystkim potrzebom